Rama i bën parantezë ironisë/ "Jam i vetmi pa doktoraturë e master, kam diplomë bojaxhiu"

27 Qershor 2022, 19:49, Politikë CNA
Rama i bën parantezë ironisë/ "Jam i vetmi pa
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer batutat në mesazhin që i ka dhënë pak minuta më parë maturantëve të gjimnazit “Sami Frashëri”, të cilët kanë ceremoninë e diplomimit.

Rama i ka bërë parantezë ironisë, teksa deklaroi se është i vetmi që nuk ka as doktoraturë dhe as master.

Gjatë fjalës së tij, kreu i qeverisë theksoi se ka vetëm një diplomë bojaaxhiu.

“Nga këtu nuk ka vend më të mirë për t’i uruar me zemër nënat e baballarët nga e gjithë Shqipëria. Dua të falenderoj nga zemra të gjithë mësueset tuaja. Ka një mësues këtu apo i paskeni nja dy hudhra për të mos i marrë mësysh. Më vjen keq që po ikni, ndërkohë që shkolla e re do të hapet në shtator.

Kanë pak shkolla, ndër të cilat si Sami Frashëri që nuk janë thjesht shkolla, por vllazëri që vazhdon në dekada. Unë nuk e kam pas fatin të jem tek Sami Frashëri, as te Petro Nini. I përkas kategorisë së dytë kam qenë te Liceu Artistik, por e përmbaj zilinë për ju. Jam i vetmi që nuk kam as doktoraturë, as master, kam një diplomë bojaxhiu”, nënvizoi kryeministri./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga