Këlliçi thumbon Alibeajn/ “Fasadë, Edi Rama e përdori dhe e flaku”

27 Qershor 2022, 20:42, Politikë CNA
Këlliçi thumbon Alibeajn/ “Fasadë, Edi Rama e
Deputeti, Belind Këlliçi

Deputeti demokrat Belind Këlliçi, ka deklaruar në emisionin "Debat" në "A2CNN", se në grupin parlamentar të PD-së, ka një ngërç, një problematikë që nuk po merr zgjidhje.

Këlliçi u shpreh se fasada e Alibeajt dhe grupit të tij, nisi me zgjedhjen e presidentit dhe tashmë duket se do të bëhet pjesë e Reformës Zgjedhore dhe Territoriale.

“Ka një ngërç dhe problematikë në grupin parlamentar të PD-së që nuk po merr zgjidhje.  

Nuk arrij ta kuptoj kujt i shërben sot ky fraksion në PD, që bëhet fasadë në zgjedhjen e Presidentit, që ne e paralajmëruam që në fillim, dhe iu thamë që po përdoreni si fasadë, ju lutem të tërhiquni se Rama do ta zgjedhë vetë presidentin. Dhe më pas dëgjojmë justifikime që Edi Rama i përdori dhe i flaku.

Ata po bëhen pjesë e Reformës Zgjedhore dhe Territoriale, për të patur sërish në tavolinë zgjedhjet e ardhshme elektorale.

Të aktivizojë administratë publike, patronazhistët në funksion të zgjedhjeve të ardhshme elektorale”, tha Këlliçi./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga