Rama vijon propagandën/ “Do të rimbursojmë me kartat e naftës falas fermerët”

28 Qershor 2022, 08:40, Politikë CNA
Rama vijon propagandën/ “Do të rimbursojmë me kartat e
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe ditën e sotme me propagandë.

Në një postim në rrjetin social "Facebook", teksa ka publikuar një video, Rama shkruan se po vijon procesi për rimbursim me karta të naftës falas për mbi 5000 fermerë.

“MIRËMËNGJES

dhe me njoftimin se po vijojmë procesin e rimbursimit me kartat e naftës falas për mbi 5,000 fermerë të tjerë prej kësaj jave, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Kujtojmë se fermerët në zonën e Lushnjes kanë dalë herë pas here në protesta, duke u ankuar se nuk kanë përfituar naftë falas nga qeveria, ashtu sikundër u është premtuar.

Pavarësisht ankesave të fermerëve, kryeministri nuk e ndal propagandën në rrjetet sociale apo daljet publike./CNA.al

Lajmet e fundit nga