Propozimi nga PS-ja për Presidente/ Bregu: Do e refuzoja

27 Qershor 2022, 22:50, Politikë CNA
Propozimi nga PS-ja për Presidente/ Bregu: Do e refuzoja
Ish-ministrja e PD-së, Majlinda Bregu

Një nga emrat që u përfol në radhët e politikës për postin e Presidentit, para zgjedhjes së Bajram Begajt, ka qenë edhe ish-ministrja e PD-së, Majlinda Bregu.

Lidhur me këtë propozim është pyetur mbrëmjen e sotme vetë Bregu, e cila tha në emisionin “Top Story” se nuk do të pranonte të emërohej në një post të tillë.

Ajo falënderoi kolegët socialistë që e kanë propozuar, por theksoi se nuk do të donte të bëhej Presidente.

“Jo, nuk më shkonte.. Dhe këtu dua të falënderoj të gjithë ata socialistë që kanë propozuar emrin tim. Kurrë, të jem e sinqertë nuk kam pyetur cili prej jush apo kush tha "po", apo "jo". Të gjithë miq e dashamirës që më ngacmonin u thosha të njëjtën gjë”, nënvizoi Bregu./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga