LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përfundon mbledhja në seli/ Flet Rama: Kemi nisur punën për zgjedhjet vendore

27 Shtator 2022, 19:23, Politikë CNA
Përfundon mbledhja në seli/ Flet Rama: Kemi nisur punën për
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama, pas përfundimit të mbledhjes me kryesinë e partisë, më një deklaratë për mediat, është shprehur se prej kohësh ka nisur puna për zgjedhjet vendosre, duke bërë me dije se janë në fazën e dytë të procesit të organizimit.

Rama tha se ka patur ndryshime por, thekson se të gjithë socialistët janë shërbëtorë të një misioni ku secili ka pozicionin e tij.

“Kemi nisur punën për zgjedhjet vendore dhe tani kemi hyrë në fazën e dytë të procesit të organizimit për të cilin kemi folur sot.

Këto janë ndryshime që nuk kanë ndonjë peshë të posaçme në publik. Të gjithë kanë pozicionet tyre. Jemi drejt zgjedhjeve, do bëjmë akoma më shumë. Të gjithë jemi shërbëtorë të ketij misioni dhe të gjithë kanë pozicionin e vet. Kjo është skuadër dhe secili ka rolin e tij", tha Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga