LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Parku 4.3 milionë euro tek Kryeministria/ Justifikohet Rama: Nuk bëhet për mua, do rrijë aty!

27 Shtator 2022, 19:27, Politikë CNA
Parku 4.3 milionë euro tek Kryeministria/ Justifikohet Rama: Nuk bëhet
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama, gjatë prononcimit për mediat, është pyetur dhe për “Parku Eden” i cili do t’i kushtojë qeverisë një shumë prej 4.3 milione euro.

“Parku Eden” do jetë një instalacion i madh me trarë druri dhe pemë të ndryshme të varura në të.

Rama tha se nuk bëhet për të por do të qëndrojë aty.

“Nuk bëhet fjalë për një vetëm arti por për një projekt energjie të rinovueshme. Ka nevojë për mjedise të reja pune. është planifikuar prej kohësh, nuk bëhet për mua por do qëndrojë aty. Teoria që duhet ndaluar investimet se jemi në krizë nuk funksionon.

Nga investimet rritet ekonomia sepse bëhet fjalë për të krijuar vende të reja pune. I kam dëgjuar edhe kur ra tërmeti, pandemia. Po të kishim ndaluar do kishim mbetur. Janë të gjitha të balancuara”, tha Rama./CNA.al

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga