LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ilir Meta nuk është budalla

17 Prill 2024, 12:16, Editorial CNA
Ilir Meta nuk është budalla
Ilir Meta

Kreu i PL-së po shfaqet në 48 orët e fundit në media me sulme, akuza, fyerje, sharje, ku përveç shpifjeve dhe të pavërtetave thënë për kreun e SPAK zotin Altin Dumani, ai ka filluar të shajë publikisht, ashtu siç bën tavolinave edhe bashkëshorten e tij, Monika Kryemadhi. 

Në fakt Iliri të gjitha këto veprime nuk i bën pa qëllim. Ka më shumë se 30 vjet që mbijeton në politikë dhe për ata që thonë që ikur nga mendorja apo është budalla, e kanë shumë gabim. Nuk bën asgjë pa qëllim. Ilir Meta vetëm budalla nuk është. 

Mund të ketë lajthitur ndoshta nga sasia e madhe alkoolit, nga netët pa gjumë, nga fantazmat që i dalin, nga frikërat që i janë krijuar nga SPAK, nga ëndrrat dhe makthet për hajdutëritë e tij, për korrupsionin, abuzimet, pasuritë miliardëshe, e kështu me radhë. 

Sepse Ilir Meta nuk është vështirë që të kapet, mjafton të shihet sesi i ka studiuar fëmijët e tij jashtë, me çfarë i ka paguar paratë, cili ka qenë burimi i të ardhurave për shkollime që shkojnë deri në miliona euro. 

Ilir Meta e di mjaft mirë se çfarë është korrupsioni, është kapur me zë dhe figurë. Ilir Meta e di shumë mirë pasurinë e tij, çfarë ka fshehur, ndaj dhe është shqetësuar për atë që i kanë zbuluar se nuk është kaq e vështirë për ta kapur. 

Prandaj dhe për ata që thonë që se është çmendur, një gjë duhet të dinë, asgjë nuk e bën kot. Vetëm budalla nuk është Iliri, edhe po të bëj rolin e budallait e bën për të shpëtuar nga burgu, jo pa arsye.

Ilir Meta nuk është budalla
Ilir Meta

Ndaj dhe kush e konsidenton budalla, e ka gabim. Është thjesht një nervoz dhe i çoroditur për shkak se po i vjen ora për të marrë përgjigjen për hajdutëritë në 30 e ca vite politikë./CNA 

 

 

11:20 Editorial Elvi FUNDO

Skulptori i Rilindjes

Në filmin “Zonja nga Qyteti”, një nga ikonat e Kinostu...

Lajmet e fundit nga