LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Çmendet" Meta, shan si rrugaç Altin Dumanin

17 Prill 2024, 11:05, Politikë CNA
"Çmendet" Meta, shan si rrugaç Altin Dumanin
Ilir Meta

Në një konferencë për mediat, kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka sulmuar dhe sharë si një rrugaç kreun e SPAK, Altin Dumanin. 

Përveçse e ka kërcënuar për disa herë me radhë, ai sot e quajtur injorant, legen, torrollak dhe palaço. 

Ai akuzoi Dumanin se i ka dërguar njerëz që të largohet nga Shqipëria se përndyrshe do e arrestojnë. Meta i theksoi kreut të SPAK, se nuk ka frikë nga burgosoja dhe nuk hezitoi ta kërcënonte duke i thënë se "duhet t'i thërrasë mendjes". 

"Pas 27 Prillit teknika këtu do të jetë perfekte. Mbështes deklaratën e ambasadës amerikane dhe KLP-së. KLP-ja është krijuar mbi bazë të emërimeve të Arta Markun, që u vendos në krye të prokurorisë në kundërshtim me Kushtetutën. Edhe alelatët ua kam thënë që drejtësinë e keni ju dhe Edi Rama dhe për çdo gjë e keni ju përgjegjësinë. Prokurorët e SPAK nuk janë si Dumani. Në SPAK dhe edhe prokurorë që luftojnë krimin dhe korrupsionin. Po i them dum-Dumanit, tre herë ke përmendur emrin tim që po më heton për CEZ-DIA, me ke çuar edhe njerëz që të iki nga Shqipëria. Nuk jam legen si ty unë. Merresh me vjehrrën time ti. Po pse mo palaço ka frikë Ilir Meta nga burgu yt? Po Meta nga burgu do ta shpërbëjnë celulën kriminale që ke aty? Hajde dil me mua në debat televiziv. Je injorant. Të ka thënë ty amerikanët të më fusësh në burg? Po që tani? Nuk zurët mend vend ju palaço? O palaço, o dum-Duman, torrollak,thirri mendjen, reflekto, thellou. Nuk është kërcënim, është këshillim që po të jepet. Hape Cez-Dia me urdhër të Edi Ramës. I ke vajtur 20 herë në burg Ismaliajt", u shpreh Meta./CNA 

 

Lajmet e fundit nga