LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Lajthit" Ilir Meta, çfarë nuk nxjerr nga goja për kreun e SPAK

17 Prill 2024, 11:20, Politikë CNA
"Lajthit" Ilir Meta, çfarë nuk nxjerr nga goja për
Ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta nuk i ndal sulmet ndaj kreut të SPAK, Altin Dumani. Ai shprehet se Dumani është pistoletë e Edi Ramës për të vrarë pluralizimin politik.

Sipas Metës, Dumani dridhet si lepur para kryehajdutit Edi Rama. 


"Dum Dumani është palaço, dum Dumani, pistoletë e Edi Ramës për të vrarë pluralizimin politik. A thashë kështu për Drovarin dhe kështu doli. Është palaço. Dumani nuk ka këllqe të merret me detin. Meta ka nevojë për kapedanë dhe kapedanë. Nuk kam nevojë për çimkat në parti. Ju e dini shumë mirë që Ahmetaj bëri një deklaratë që bëri të qartë që nuk kishte asnjë lidhje me procedurën e inceneratorëve. Ai foli qartë për Ramën dhe Veliajn. Dum-Dumani mblodhi gazetarët një ditë dhe tha prisni se do të ketë supriza për Ahmetajt dhe supriza është puna e bukës, që Ahmetaj tha se ishte e bërë nga Veliajt. Dumani i tha Ahmetajt që të mbyllte gojën. Si mund të merren me Veliajn ata, familjarët e tyre marrin tenderë nga Veliaj. U morrën me drejtorët që të mos arrestojnë Veliajn. Hetohen koncesionet, por biznesi vazhdon. Drejtësia e Dumanit, ai dridhet si lepur para kryehajdutit Edi Rama", u shpreh Meta./CNA 

Lajmet e fundit nga