LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ahmetaj ikën nga Vlora, Spiropali dhe Majko në veri/ Zbardhen vendimet e Kryesisë së PS

27 Shtator 2022, 19:47, Politikë CNA

Ahmetaj ikën nga Vlora, Spiropali dhe Majko në veri/ Zbardhen vendimet

Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë në selinë rozë.

Burime bëjnë me dije se gjatë mbledhjes së sotme janë diskutuar kandidaturat për kryetarë bashkie, ndërsa janë vendosur emrat për drejtuesit e rinj në 3 qarqe të vendit.

Drejtues politik për qarkun e Vlorës është zgjedhur Blendi Klosi, duke zëvendësuar kështu Arben Ahmetajn.

Ndërsa, drejtues politik për qarkun e Shkodrës në vend të Edona Bilalit është zgjedhur Elisa Spiropali.

E ndërsa Pandeli Majko, ka marrë një detyrë të re, duke u vendosur drejtues i qarkut të Kukësit./CNA.al

Lajmet e fundit nga