LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prej vitesh pjesë e festivalit/ Këngëtarja: Mund të jetë hera e fundit në "Këngën Magjike"

6 Tetor 2022, 19:47, Lifestyle CNA
Prej vitesh pjesë e festivalit/ Këngëtarja: Mund të
Foto ilustruese

Këngëtarja Orgesa Zaimi është bërë pjesë e festivalit "Kënga Magjike" këtë edicion të ri.

E ftuar te "Rudina", këngëtarja ka treguar se vlerëson shumë këtë festival pasi këtu promovohen artistët.

Por ajo që ka habitur të gjithë ndjekësit është deklarata e këngëtares, e cila shprehet se kjo mund të jetë gjithashtu hera e fundit që merr pjesë në festivalin "Kënga Magjike".

Pjesë nga biseda në studio:

Rudina Magjistari: Pritshmëritë janë të larta besoj, edhe në “Këngën Magjike” apo jo?

Orgesa Zaimi: Tani të gjithë duhet të thonë që unë do fitoj, por unë nuk e them këtë sepse nuk e kam thënë ndonjëherë dhe nuk jam futur ndonjëherë në ndonjë kompeticion për ta fituar ose me pretendim, nuk jam futur asnjëherë në asnjë kompeticion me pretendim. Unë e shijoj jashtëzakonisht eksperiencën.

Rudina Magjistari: U bë i shtati vit që ti merr pjesë në “Këngën Magjike”. Sa çmime ke grumbulluar deri më tani?

Orgesa Zaimi: Po, finalet gjithmonë i kam kapur.

Rudina Magjistari: Kështu që ke marrë nga një çmim.

Por për mua të them të drejtën Rudina, “Kënga Magjike” është një nga festivalet, për të mos thënë i vetmi që është realisht shumë promovues për artistin. Promovimi vazhdon javë pas jave, është në vëmendjen e njerëzve kënga gjatë gjithë kohës, kështu që më pëlqen fakti që jam pjesë e festivalit.  Ka qenë një eksperiencë gjithmonë e mirë. Të them të drejtën, ndihem si në shtëpi në “Kënga Magjike”. Nuk e di nëse do të marr pjesë përsëri, por këtë herë them që mund të jetë hera e fundit, pastaj them mund të bëj një pushim.

Rudina Magjistari: U dashka fituar me patjetër.

Orgesa Zaimi: Nuk dua ta them këtë se nuk dua të nxis… për mua fitore është kënga../ CNA.al

Lajmet e fundit nga