LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Copëz nga ditari”/ Në ditëlindjen e saj, Semi Jaupaj ka një falënderim për veten

6 Tetor 2022, 19:08, Lifestyle CNA
“Copëz nga ditari”/ Në ditëlindjen e saj, Semi Jaupaj
Këngëtarja Semi Jaupaj

Sot këngëtarja Semi Jaupaj ka festuar ditëlindjen e saj. Në llogarinë e saj në rrjetet sociale, ka marrë me qindra urime nga ndjekësit e saj.

Përmes një statusi ajo ka kujtuar të gjithë rrugën e saj që kur ishte e vogël dhe zhvendosjen në Tiranë.

Ajo ka falënderuar të gjithë ata që e kanë ndihmuar në rrugën e saj si dhe në fund ka falënderuar veten për të gjithë punën që ka bërë dhe që kurrë nuk hoqi dorë nga ëndrrat e saj.

Copëz nga ditari, 6 tetor 2022.

Sot është dita e lindjes sime dhe asgjë s’do më bënte më të lumtur sesa të shihja dhe njëherë veten 5 vjeç.

Do doja vërtet ta përqafoja atë vajzën e vogël që  jetonte në Fushë - Krujë dhe nuk kishte asgjë përveç ëndrrës së madhe,muzikën.

Në ditë si këto dhe në momente të vështira kthej kokën pas e mendoj nga kam ardhur.

Sa Rrugë e gjatë ka qenë, me sa vështirësi, sa njerëz më kanë  ndihmuar, sa me fat jam.

E gjitha çka dua të them është faleminderit.

Zotit, familjes, miqve,bashkëpunëtorë,mbështetës e dashamirës.

(Ktu pastaj për mbyllje është ai fjalimi i Snoop Dogg ku falenderon veten :

Dua të falenderoj veten që besova në vete,dua të falenderoj veten për gjithë punën e madhe që kam bërë, që asnjëherë nuk hoqa dorë etj ????) E dini ju, shumë dashuri dhe përqafime”, shkruan Semi Jaupaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga