LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas Spartak Xhaferrit/ Noizy dhe Stresi rezultojnë pjesë e listave të publikuara nga hakerat

5 Tetor 2022, 12:50, Lifestyle CNA

Pas Spartak Xhaferrit/ Noizy dhe Stresi rezultojnë pjesë e listave

Një databazë më të dhëna e publikuar nga hakerat iranianë, e cila fillimisht u dyshua se ishte pjesë e sistemit "MEMEX", e që më pas u hodh poshtë nga policia e shtetit, ka shumë personazhe të njohur pjesë të saj.

Krahas politikanëve, e gazetarëve, pjesë e kësaj liste janë edhe këngëtarët. Pas këngëtarit të muzikës popullore Spartak Xhaferri, i njohur për këngën e titulluar "Qejf o qejf o qerrata", pjesë e kësaj liste kanë rezultuar edhe dy reperët e njohur Rigels Rajku, i njohur si Noizy dhe Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi.

Në dokumentin e titulluar “Albanian Suspects” janë shfaqur të dhënat e 105 mijë personave, por në reagimin zyrtar të policisë është hedhur poshtë lajmi se këto informacione janë marrë nga sistemi "MEMEX"./CNA.al

Lajmet e fundit nga