LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rastësi e bukur/ Këta janë yjet botërorë që ngjajnë "si dy pika uji"

4 Tetor 2022, 08:34, Lifestyle CNA

Rastësi e bukur/ Këta janë yjet botërorë që

Ne të gjithë ka të ngjarë të kemi një sozi në botë diku. Dhe kjo nuk kufizohet vetëm te njerëzit e përditshëm që po hasin pamjen e tyre. Të famshmit po ashtu.

Jessica Chastain dhe Bryce Dallas Howard gabohen me njëri-tjetrin gjatë gjithë kohës. Fansat janë të bindur që të tjerët ndajnë një ngjashmëri të tillë që duhet të jenë ndarë që në lindje.

Nëse jeni ndier ndonjëherë sikur po përjetoni déjà vu, këto çifte të famshme mund të jenë arsyeja që po shihni dyfish.

1. Sarah Hyland dhe Mila Kunis

Rastësi e bukur/ Këta janë yjet botërorë që

Aktoret e "Modern Family" dhe "Ted" thonë se ngatërrohen me tjetrin gjatë gjithë kohës. Pas takimit me njëri-tjetrin në dhjetor 2010 në një festë Nylon, të dy vendosën se do të pretendonin të ishin njëri-tjetrin në publik.

“Ajo erdhi tek unë dhe më tha se më telefonojnë gjatë gjithë kohës gjithashtu”, tha Hyland për InStyle. "Ajo tha se nganjëherë pretendon se është unë sepse kjo e bën të ndihet e re. Unë e pyeta nëse mund të pretendoja të jem ajo herën tjetër që dikush të më pyeste nëse jam ajo, dhe ajo tha në rregull."

2. Amy Adams dhe Isla Fisher

Rastësi e bukur/ Këta janë yjet botërorë që

Pavarësisht ndryshimit të ngjyrës së syve, aktoret e "Arrival" dhe "Bachelorette" ngatërrohen shpesh. Fisher bëri shaka për ngjashmërinë e jashtëzakonshme të dyshes në kopertinën e saj me Allure në janar 2009.

"Nëse 'Shopaholic' është një hit, atëherë ishte Isla Fisher në film," tha Fisher . "...dhe nëse nuk funksionon, ishte Amy Adams." 

Fisher përdori foton e Adams në kartolinën e saj të Krishtlindjeve një vit dhe mashtroi familjen dhe miqtë.

3. Liam Neeson dhe Ralph Fiennes

Rastësi e bukur/ Këta janë yjet botërorë që

Neeson ka thënë se njerëzit shpesh ngatërrojnë yjet e "Harry Potter" dhe "Taken". Kjo nuk duhet të jetë shumë surprizë pasi të dy kanë luajtur në filma të shumtë përkrah njëri-tjetrit ("Lista e Schindler", "Wrath of the Titans"). I vetmi ndryshim është se Fiennes zakonisht luan djalin e keq ndërsa Neeson është heroi. 

"Ai është një nga miqtë e mi më të mirë, më të mirë, më të dashur. Vazhdoj të marr fansa dhe gjëra që më ngatërrojnë me Ralph sepse ne kemi profile shumë të ngjashme," tha Neeson në The Jonathan Ross Show në 2014 . "Kështu që unë jam komplimentuar për fitimin e një çmimi Tony për Hamletin tim, ai është komplimentuar për filmat "Taken".

4. Natalie Portman dhe Keira Knightley

Rastësi e bukur/ Këta janë yjet botërorë që

Flokë të shkurtër, të gjatë, kaçurrela ose të drejtë, Keira Knightley dhe Natalie Portman duken jashtëzakonisht të ngjashme, pavarësisht se si i lidhni. 

Të dy duken kaq të ngjashëm, sa Knightley luajti dyshen e Portmanit, Sabé, në "Star Wars: Episode I - The Phantom Menace". 

5. Katy Perry dhe Zooey Deschanel

Rastësi e bukur/ Këta janë yjet botërorë që

Aktorja e "New Girl" fillimisht ishte disi e frustruar kur fansat i ngatërruan të dy.

"Është pak e bezdisshme, të jem plotësisht i hapur," tha Deschanel për MTV në vitin 2009. “E vetmja ngjashmëri që kemi është se ngjajmë paksa”.

Aktorja që atëherë është dukur se e ka ngrohur këtë ngjashmëri. 

"Unë u lehtësova sepse të gjithë vazhdonin të thoshin 'kjo vajzë të ngjan kaq shumë',"  i tha ajo Letterman në nëntor 2012. "Dhe më pas e takova dhe thashë: "Faleminderit Zotit që ajo është tërheqëse!" Unë isha i shqetësuar se ajo do të ishte një person jo tërheqës."

6. Will Ferrell dhe Chad Smith

Rastësi e bukur/ Këta janë yjet botërorë që

Komediani dhe bateristi i Red Hot Chili Pepper e dinë që duken kaq të ngjashëm saqë e çuan rivalitetin e tyre në "Jimmy Fallon" në 2014 në një daulle. Dyshja madje janë veshur njësoj.

7. Jessica Chastain dhe Bryce Dallas Howard

Rastësi e bukur/ Këta janë yjet botërorë që

Aktoret e dinë mirë që fansat i ngatërrojnë.

"Ne bëmë 'Help' së bashku dhe kjo ishte hera e parë që na pëlqente të kapnim njëri-tjetrin dhe të thamë, 'Le të shikohemi në pasqyrë'," i tha Chastain Jimmy Fallon në 2015. "Dhe ne shikuam fytyrat tona krah për krah dhe ishim si, "Mirë, ne ngjajmë".

Chastain kujtoi se si ajo u ngatërrua me yllin e "Jurassic World" më vonë dhe se si ajo ndonjëherë shkon me të. Të dy janë sporte të mira për këtë dhe janë përpjekur të pastrojnë të gjithë konfuzionin. 

Howard krijoi një klip të shkurtër dubsmash ku ajo u tregonte njerëzve se kush është kush. Tërhoqi vëmendjen e Chastain i cili e shpërndau në "Instagram". Në maj 2015, Chastain ndau një imazh qesharak në "Twitter" duke u tallur se si njerëzit nuk mund t'i dallojnë ata.

8. Jeffrey Dean Morgan dhe Javier Bardem.

Rastësi e bukur/ Këta janë yjet botërorë që

Kur Jeffrey Dean Morgan hyri në Seattle Grace Hospital në "Grey's Anatomy" të ABC-së, ne duhej të bënim një hap të dyfishtë për t'u siguruar që ai nuk ishte fituesi i çmimit Oscar. Morgan tani po thyen zemrat (dhe trupat) në "The Walking Dead".

9. Penelope Cruz dhe Salma Hayek

Rastësi e bukur/ Këta janë yjet botërorë që

"Instagrami" zyrtar i Oscars i ngatërroi të dy në vitin 2014. Në jetën reale, të dy janë vërtet miq të mirë dhe bëjnë selfie me njëri-tjetrin. Ata kanë një pseudonim për njëri-tjetrin, gjithashtu - huevos  - që është spanjisht për vezët.

10. Nathan Fillion dhe Jeremy Renner

Rastësi e bukur/ Këta janë yjet botërorë që

Sa herë që kalojmë "Kështjellën" e ABC-së, mendojmë se po i bie sytë yllit të "The Avengers" në ekran. Në vitin 2014, Fillion shkoi në "Twitter" për të diskutuar për të famshëm të ndryshëm që fansat mendojnë se ai duket. Si e vlerësoi Renerin? " Vëllezër".

Fillion tha se ai gjithashtu ka folur me Jason Bateman për ngjashmërinë e tyre me njëri-tjetrin./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga