LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kush e bindi të rikthehet në "Portokalli"?/ Xheni Shehu sqaron "rivalitetin" me Fjoralba Ponarin

3 Tetor 2022, 12:22, Lifestyle CNA

Kush e bindi të rikthehet në "Portokalli"?/ Xheni Shehu

Moderatorja Xhemi Shehu është rikthyer në spektaklin e humorit “Portokalli”, pas dy vitesh mungesë. E ftuar në “Wake Up", ajo ka sqaruar gjithçka për “zhdukjen” e saj nga ekrani.

 “Rikthimi im në 'Portokalli' është si taman një histori dashurie nga këto që zihesh, ndahesh dhe bashkohesh prapë se të merr malli se nuk shkëputesh dot. Është e pabesueshme, unë nuk e dija që do rikthehesha. Nuk e mendoja këtë rikthimin. Madje kisha menduar se isha shkëputur përfundimisht nga ekrani. U futa pak në shina me 'Qesh mirë kush qesh i fundit', por ai ishte një format i shkurtër. Mendoj se nuk më janë ndezur mirë motorët se pas dy vitesh shkëputje duhet pak punë. Por, ndjesia ime është sikur nuk jam shkëputur asnjëherë duke qenë se edhe me kolegët kam pasur kontakte. Në fakt Salsano u bë shkak i rikthimit. Ai realizoi një takim mes meje dhe drejtuesve dhe ramë dakord për një rikthim.”– u shpreh Xhemi.

Më tej Xhemi ka sqaruar se shkaku pse është larguar ka qenë jeta e saj private dhe familja, të cilët kishin nevojë për përkujdesjen e saj.

Në lidhje me shkëputjen e saj nga programi, Xhemi tha se vendosi të largohej për t’ju përkushtuar më shumë familjes dhe punëve private.

“Ishte një periudhë që u lodha. ‘Portokallia’ ka qenë shumë angazhues dhe merrte shumë nga koha ime. Ka qenë periudha kur duhet të fokusohesha te familja ime dhe te disa punë private. Realisht duhet të shkëputesha. Por më vonë kuptova se vendi im është në ekran”, - tha moderatorja.

Por tashmë siç dihet Xhemi nuk do të jetë vetëm me Salsano Rrapin, por edhe me moderatoren bukuroshe Fjoralba Ponari.

Sakaq, Xhemi, lidhur me bashkëpunimin me Fjoralbën u shpreh se mes tyre nuk ka rivalitet dhe se është me fat që moderon krah saj./CNA.al

Lajmet e fundit nga