LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çfarë ndodhi?/ Luiza Gega largohet nga "Dance Albania"

3 Tetor 2022, 22:13, Lifestyle CNA
Çfarë ndodhi?/ Luiza Gega largohet nga "Dance Albania"
Luiza Gega

Kampionia Luiza Gega, ka bërë me dije se do të largohet nga "Dance Albania".

Këtë lajm, Gega e dha mbrëmjen e sotme në spektaklin e kërcimit. Kampionia u shpreh se për shkak të impenjimeve të shumta duhet të ndërpresë këtë eksperiencë kërcimi.

Pjesë nga biseda

Luiza Gega: Në fakt, para se ju të flisni, unë sonte kam diçka për t'ju thënë. Kur e shikon këtë program nga jashtë e shikon si diçka argëtuese, sikur ti do shkosh vetëm të argëtohesh, por kur u futa këtu e kuptova se sa impenjim vërtet kërkon për të dhënë më të mirën dhe për të dhënë atë që sigurisht njerëzit presin nga unë. Për fat të keq e kuptoj që e kam të pamundur të jap më të mirën time. Kjo koreografi ka qenë vetëm me një ditë provë.

Uroj shumë që sado të kem përcjellë diçka, e di që mundem shumë më shumë se kaq sepse ndonjëherë i di aftësitë e tua dhe e di që po të përkushtohem, por ky nuk është maksimumi im sepse nuk e jap për shkak të kohës. Ju lutem të më mirëkuptoni juria, jam shumë e lumtur që isha pjesë e kësaj duke pasur një juri si Klaudia, Iliri, Ermali. Uroj që produksioni të më mirëkuptojë, zysh Enada që ka bërë një punë të  mrekullueshme me mua, Kristi gjithashtu. I gjithë publiku që radhën e kaluar kam marrë komente sikur të kisha fituar një garë si kampione Europe, komente pozitive pafund. Më vjen vërtet shumë keq që e ndërpres këtë eksperiencë kaq të bukur për mua.

Alketa Vejsiu: Publiku s’është dakord.

Luiza Gega: Pse jo, uroj shumë që ta vazhdoj njëherë tjetër dhe të mos kem këto impenjimet që kam.

Alketa Vejsiu: Do shkojë në Tanzani të ushtrohet.

Luiza Gega: E shikoj që dhe stërvitjen e kam të pamundur t’i bëj të dyja paralel dhe të jap maksimumin te të dyja.

Ermal  Mamaqi: Ç’ma dogje, desha të të jap 10 këtë radhë.

Luiza Gega: Po ti jepe.

Konkurrentët dhe publiku ngrihen në këmbë për të mbështetur kampionen, teksa salla kumbon nga brohorimat.

Alketa Vejsiu: Ua ke fituar zemrën shqiptarëve.

Luiza Gega: Unë jam shumë e lumtur që ju kam njohur, ju dua pafund dhe kam marrë shumë dashuri nga ju, shumë faleminderit.

Ka qenë një ëndërr shumë e bukur, sinqerisht unë nuk mendoja që do ta shijoja kaq shumë dhe që do merrja kaq dashuri nga të gjithë ju, përveç asaj që unë bëj. Mos më bëni të qaj se jam natyrë që prekem dhe dua ta mbaj këtë si një eksperiencë të bukur dhe një kujtim vërtet,  pse jo nga më të bukurat e jetës sime.

Alketa Vejsiu: Ti i ke shtuar prestigjin këtij programi.

Luiza Gega: Dashurinë që marr nga të gjithë ju është e papërshkrueshme dhe kjo mendoj është ajo që kam arritur në jetë që të marr një dashuri pa kushte nga të gjithë njerëzit sepse e ndiej kudo që eci, e ndiej në sytë e tyre dhe them që nga ajo që kam bërë, kam marrë një emocion që…

Lajmet e fundit nga