LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestime për dhunë dhe ndarje të çrregullta/ Brenda marrëdhënies toksike të Emma Roberts dhe Evan Peters

4 Tetor 2022, 14:43, Lifestyle CNA

Arrestime për dhunë dhe ndarje të çrregullta/ Brenda

Sot, Evan Peters po bën tituj si Jeffrey Dahmer në serialin e ri të kufizuar të Netflix për vrasësin serial dhe Emma Roberts po rrit me lumturi djalin e saj 1-vjeçar.

Por, në fillim të viteve 2010, këta të dy nuk arritën t'i nxirrnin emrat e tyre nga media falë marrëdhënies së tyre të trazuar.

Evan Peters dhe Emma Roberts kishin një marrëdhënie famëkeqe toksike para ndarjes së tyre.
Dy yjet u takuan në xhirimet e "Adult World" në vitin 2012, por nuk u takuan vetëm pas përfundimit të xhirimeve.

Të dy u bënë një çift i dashur dhe në dukje i adhurueshëm, por shumë shpejt gjërat morën një kthesë.

Shenja e parë e telasheve ishte në vitin 2013 kur të dy po qëndronin në një hotel në Montreal. Policia u thirr në një mosmarrëveshje në familje midis Emma Roberts dhe Evan Peters. Kur autoritetet mbërritën, Peters kishte vuajtur nga një hundë e gjakosur dhe një shenjë pickimi. Ata arrestuan Robertsin me dyshimin për abuzim në familje.

26-vjeçari Peters vendosi të mos ngrejë akuza kundër 22-vjeçarit të atëhershëm Roberts, i cili u lirua pak më vonë. 

Pas lirimit të Roberts, paparacët e fotografuan atë duke qarë në krahët e Peters pas përleshjes. 

Çifti lëshoi ??një deklaratë përmes përfaqësuesve të tyre të publicitetit duke thënë: “Ishte një incident fatkeq dhe keqkuptim. Zonja Roberts u lirua pas marrjes në pyetje dhe çifti po punon së bashku për ta kaluar atë."

Evan Peters i propozoi Emma Roberts në vitin 2013.
Pas incidentit të abuzimit në familje, Peters i propozoi Robertsit me një unazë diamanti rozë dhe ari. Fejesa erdhi rreth 5 muaj pas arrestimit të Roberts.

Ajo nuk kishte turp të tregonte rrokun e saj të ri në disa ngjarje në tapetin e kuq. Emma Robert dhe Evan Peters u ndanë për herë të parë në vitin 2015.
Edhe pse dy yjet nuk dhanë asnjë lloj deklarate për ndarjen, një burim i afërt i tha Just Jared se "Tri vitet e tyre së bashku sapo kaluan rrugën e tyre". 

“Ndarja ishte miqësore – nuk kishte asnjë dramë. Madje Emma dhe Evan janë akoma miq!”, vazhdoi burimi. 

Më vonë, Roberts zbuloi për revistën "Allure" se si arriti të shërohej nga ndarja.

Madje ajo bleu vetë bizhuteri të reja për të zëvendësuar unazën e fejesës. 

"Gjithmonë duaje veten dhe dije gjithmonë se çfarë vlen", tha Roberts. 

3 muaj më vonë, Robert dhe Peters u duk se u ribashkuan. 
Vetëm tre muaj pas ndërprerjes së fejesës, çifti i mbajti fansat të habiteshin pasi u panë të kapur për dore në një shëtitje në LA. 

Peters dhe Roberts nuk e konfirmuan kurrë rikthimin bashkë, megjithëse një burim i tha E! Lajmet që dyshja po "takoheshin përsëri".

Ky ribashkim zgjati për pak kohë dhe ishte plot me postime romantike dhe të pakëndshme në rrjetet sociale. 

Roberts dhe Peters e dhanë dorëheqjen edhe një herë në maj të 2016-ës. 
Menjëherë pas kësaj, Peters fshiu të gjitha gjurmët e Roberts nga mediat e tij sociale. 

Në qershor u njoftua se Roberts kishte nisur një lidhje të re romantike me regjisorin amerikan të filmit dokumentar, Christopher Hines./CNA.al

Lajmet e fundit nga