LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk e dinim kaq "të fiksuar"/ Dy rregullat strikte që Kim Kardashian u vendos të ftuarve në avionin e saj privat

4 Tetor 2022, 09:09, Lifestyle CNA
Nuk e dinim kaq "të fiksuar"/ Dy rregullat strikte që Kim
Kim Kardashian

Kim Kardashian ka zbuluar së fundmi rregullat strikte që duhet të ndjekë një e ftuar gjatë fluturimit me avionin e saj privat.

Avioni, të cilin Kardashian e quajti "Kim Air", u ble nga themeluesi i SKIMS në shkurt 2022 për 95 milionë dollarë, sipas revistës "Hello".

Megjithatë, Kardashian përfundoi duke shtuar personalizimet e saj personale në aeroplan, gjë që e rriti vlerën e avionit në 150 milionë dollarë.

Gjatë sezonit të parë të "The Kardashians" të Hulu-s, Kardashian u bëri kamerave një turne në aeroplanin e saj luksoz, duke bërë shaka, "Më duket sikur po bëj MTV Cribs për aeroplanë".

Ajo u bëri shikuesve një turne personal të avionit, i cili ishte projektuar nga Tommy Clements dhe Waldo Fernandez.

Janë gjithsej dhjetë krevate, ku disa prej tyre shndërrohen në krevate me madhësi King, dhe dy banja në bordin e avionit. 

“Nuk e kam ëndërruar kurrë se do të zotëroja një aeroplan”, tha ajo. "Doja që ajo të ndihej si një zgjatim im dhe një zgjatim i shtëpisë sime."

Kardashian vazhdoi, duke vërshuar mbi sediljet e bëra me porosi të fluturimit.


"Zakonisht avionët janë të errët me lëkurë më të çelur. I imi, unë kisha dru me porosi krejt të lehta. Kisha një banjë të vendosur përpara dhe një banjë të vendosur prapa. Çdo ndenjëse ka karikuesin e vet të telefonit!"

Ajo tha gjithashtu se "pjesa më e mirë, më emocionuese e avionit" ishin thekset e kashmirit të shtuar në çdo element të mundshëm, nga ndarjet e bagazheve të sipërme, tavanet, sediljet dhe mbështetësit e kokës.

Kur bëhet fjalë për një aeroplan kaq luksoz sa ai që posedon Kardashian, nuk është çudi që ka disa udhëzime që duhet ndjekur.

Ja dy rregullat strikte që Kim Kardashian i detyron të ftuarit të ndjekin në avionin e saj privat.
1. Nuk njollosen sediljet e saj.
Gjatë një episodi të fundit të "The Kardashians", ylli i realitetit dëshmoi se rregullat strikte vlejnë edhe për anëtarët e familjes së saj.

Në një skenë, Kardashian dhe motra e saj më e vogël, Kendall Jenner, po merrnin avionin për udhëtimin e tyre në Milano për një shfaqje mode në Prada.

Gjatë bisedës së tyre, Kardashian e bëri të qartë se Jenner do ta mbante avionin e saj të personalizuar në gjendje të pacenuar.

Ndërsa dy motrat ishin në "FaceTime", Jenner tha se ajo "thjesht do të shkonte për të marrë një nxirje të shpejtë me spray" përpara fluturimit të tyre.


"Një nxirje me spray para fluturimit tim?" pyeti Kardashian.

"Jo, është tri orë, kështu që unë ulem në të për tri orë dhe pastaj e laj atë", shpjegoi Jenner.

Më pas Kardashian e paralajmëroi Jennerin se sediljet e saj të brendshme kremoze ishin shumë të bukura për t'u njollosur.

"A i keni parë sediljet prej kashmiri?" Ajo pyeti: "Nuk mund të nxirrni spërkatjen tuaj në sediljet e mia prej kashmiri."

2. Nuk ka këpucë jashtë në aeroplan.
Ndërsa u bëri fansave një turne në stilin e MTV "Cribs" në avionin e saj privat, Kardashian zbuloi se së shpejti nuk do të lejojë këpucë jashtë për njerëzit në "Kim Air".


“Mos merrni frymë, mos prekni asgjë”, tha ajo për dekorin me porosi. "Nuk do të ketë këpucë në aeroplan dhe do të marr pantofla të personalizuara Skims. A nuk do të ishte kaq e lezetshme nëse do të bëja Skims me porosi në këtë ngjyrë, si pizhame, çorape, batanije dhe pantofla?"

 

Lajmet e fundit nga