LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fytyra e saj është "engjëllore"/ Miss Texas kurorëzohet si fituesja e "Miss SHBA 2022"

4 Tetor 2022, 09:16, Lifestyle CNA

Fytyra e saj është "engjëllore"/ Miss Texas

Miss-i i ardhshëm i SHBA-së është R'Bonney Gabriel nga Teksasi. 

"Miss USA 2021", Elle Smith, kurorëzoi Gabrielin në skenë në Grand Sierra Resort and Casino në Reno, Nevada, të hënën mbrëma. 

Ajo tani do të përfaqësojë Shtetet e Bashkuara në konkursin "Miss Universe" më 14 janar 2023, në New Orleans. 

Fitorja e saj pason gjithashtu një paraqitje historike: 2022 është viti i parë që Teksasi përfaqësohet nga gra aziatike amerikane në konkurset e Miss USA dhe Miss America, siç raportoi "ABC News".

Gjatë raundit pyetje-përgjigje të Miss USA, Gabriel diskutoi ndryshimet klimatike. Ajo ndau gjithashtu besimin e saj se individët mund të kenë ndikim në planet përmes karrierës dhe stilit të tyre të jetesës.

"Unë jam një stiliste; në fakt kam bërë veshjen që kam veshur," tha ajo. "Unë ricikloj pjesë dhe ricikloj veshje të ndryshme për të qenë më të qëndrueshëm në industrinë time, sepse e ndiej se është detyra ime. Kështu që mendoj se është diçka që ne të gjithë mund ta kërkojmë në industritë tona të caktuara dhe në shtëpitë tona - për të qenë më të qëndrueshëm."- u shpreh ajo.

Gabriel u shfaq për herë të parë në skenën e Miss USA të dielën mbrëma gjatë konkursit shtetëror të kostumeve. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by R’Bonney Nola (@rbonneynola)

Ajo kishte veshur një ansambël të punuar me dorë të dizenjuar nga stilisti filipinas Patrick Isorena. Kishte një leotard pa rrip, të mbuluar me kristal, me lule që dukeshin që rriteshin nga bufi i saj dhe një fund të plotë paisley të ngjitur në pjesën e pasme.

Veshja përmbante më shumë se 5000 gurë dhe pëlhura blu që synonin të përfaqësonin lulen shtetërore të Teksasit. Dizajni i tij i rrjedhshëm kishte për qëllim gjithashtu të pasqyronte lëvizjen e luleve të bluzës në erën e Teksasit.

Gabriel më parë ishte diplomuar në Universitetin e Teksasit të Veriut me një diplomë në dizajnin e modës. Ajo tani punon si stiliste duke krijuar veshje miqësore me mjedisin dhe si modele.

Hobet e saj përfshijnë pazaret e vjetra, të bëjë joga, skicimin dhe hula-hooping./CNA.al Burimi: Insider

Lajmet e fundit nga