LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

6 Tetor 2022, 17:08, Lifestyle CNA
Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias
Lori Hoxha dhe Fatmir Hysenbelliu, foto ilustruese

Dy personazhet më të njohur të medias, Lori Hoxha dhe Fatmir Hysenbelliu, rrëmbejnë shpesh vëmendjen me jetën prej miliaderësh, të cilën e pasqyrojnë në rrjetet e tyre sociale.

Me një sërë makinash në garazh, me udhëtime nga çdo cep i botës, po i vendosim të dy personazhet përballë njëri-tjetrit, për të treguar luksin e shfrenuar dhe jetën e tyre prej miliaderësh.

Cili prej tyre bën jetën më luksoze?

Blogerja Lori Hoxha, është e njohur për jetën e saj të luksit dhe veshjet super të shtrenjta, të markave më të famshme në botë.

Prada, Gucci, Valentino, Channel, Balenciaga, janë disa prej firmave që Lori Hoxha ka në gardërobën e saj, pasi këtë e reklamon edhe në rrjetet sociale.

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Ndërsa Hysenbelliu, e ka prezantuar gardërobën e tij brenda rezidencës 20 milionë dollarëshe. Një hapësirë e tërë vetëm për veshjet markë të biznesmenit.

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Pasioni për makinat mbetet i përbashkët, të dy si Lori Hoxha, ashtu edhe Fatmir Hysenbelliu, duket se nuk kursehen për të pasur makinat më të fundit.

Blogerja më parë shëtiste me Ferrari, Lamborghini, AMG, kurse Hysenbelliu me Maserati, Range Rover, Mercedes Benz G-class V8 Biturbo, Mcleren GT.

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Të dy personazhet duket se shpenzojnë me qindra mijëra euro vetëm për të pasur makinat më të fundit në koleksionin e tyre.

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Le të kalojmë tani tek udhëtimet në vendet më të shtrenjta në botë.

Trashëgimtarja e "Top Channel" preferon të mos i përmendë shumë vendet ku shëtit, megjithatë nuk mungojnë fotot e saj në vendet më të shtrenjta, si Dubai, Amerikë, Francë, Turqi, Zvicër e shumë vende të tjera.

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Ndërsa nga ana tjetër Hysenbelliu nuk ngurron aspak të tregojë se ka prekur thuajse çdo cep të botës, nga Greqia, Italia, Turqia, Hungaria, Budapesti e deri tek Duba dhe Spanja e shumë e shumë të tjera.

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Fotot e panumërta në "Instagram"-in e tyre tregojnë jetën prej miliarderi që bëjnë dy personazhet e medias.

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Për të mos lënë pa përmendur edhe rezidencën superluksoze të Fatmir Hysenbelliut.

Pak kohë më parë, Hysenbelliu i la të gjithë pa mend teksa prezantoi shtëpinë e tij 20 milionë dollarëshe.

Një rezidencë ëndrrash, me gjithçka brenda.

Duke nisur nga kinemaja, palestra në dhomën e gjumit, një minifushë futbolli dhe minifushë basketbolli në tarracë, jakuzzi dhe gardërobë me veshjet nga markat më të famshme, për të mos harruar edhe tualetin kryesor të rezidencës me pamje nga mali i Dajtit.

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Ndërsa një hapësirë shumë e rëndësishme në tarracën e rezidencës, e cila ka një pamje 360 gradë nga e gjithë Tirana, Hysenbelliu prezantonte vendin ku zhvillonte partyt me miqtë e tij.

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

Lori Hoxha vs Fatmir Hysenbelliu/ Jeta luksoze e dy personazheve të medias

E pra si Lori ashtu edhe Hysenbelliu, nuk ngurrojnë të tregojnë jetën e tyre prej miliarderësh, të rrethuar me plot luks.

Se cili prej tyre bën më shumë jetë luksoze, mund ta vendosni ju kur të shfletoni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Lajmet e fundit nga