LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Haja veten me dhëmbë"/ Delinda Disha drithëron me rrëfimin për humbjen e binjakëve

5 Tetor 2022, 13:07, Lifestyle CNA

"Haja veten me dhëmbë"/ Delinda Disha drithëron me

Aktoria e njohur Delinda Disha pak kohë më parë humbi dy vogëlushët e saj binjakë. Ajo nuk arriti që t’i takonte dy foshnjet e vogla, por gjeti kurajën që ta ndante këtë lajm me gjithë miqtë e saj në "Instastory".

 “Miq dua të ndaj me ju momente jo vetëm të bukura por edhe të vështira. Të dy bebushat i humba, dy binjakët që i doja aq shumë tani janë atje lart si dy ëngjëj. Ndoshta ishte shumë ëndërr e bukur për të qenë realitet. Nuk ja dolëm dot! Jam mirë por psikologjikisht po e kaloj shumë keq!”– shkroi Delina në postimin e saj ku shprehej se ishte shumë e pikëlluar.

Pas kësaj ngjarjeje ajo nuk pranoi të fliste publikisht lidhur me këtë humbje, kjo për shkak të gjendjes së saj, por së fundmi ajo ka rrëfyer këtë moment të vështirë në një intervistë me moderatoren Aulona Musta.

Teksa tregonte momentet më të vështira të jetës së saj, ajo veçoi humbjne e binjakëve dhe rrëfeu dhimbjen që përjetoi.

 “Ne i dëshironim shumë ose e dëshironim shumë një fëmijë të dytë, ta zgjeronim familjen tonë, dhe nuk ishte një ishin dy. Por fatkeqësisht kjo gjë nuk ndodhi dhe zgjati shumë pak, vetëm tre muaj. Është dashur mbi një muaj që të marr veten, por nëse do ta përshkruaj me fjalë taman, e kam ngrënë veten me dhëmbë në sensin e mirë të fjalës. Kur shikoja Dasantinin që rritej çdo ditë, që edhe ai më jepte suport, Eldo në mënyrë të padiskutueshme, familja ime, dhe ja ku jam sot. Më kanë bërë përshtypje mesazhet pafund që më vinin, nuk isha e vetmja që e kisha kaluar këtë gjë”– tha Delinda.

Sakaq Delinda deklaroi se nuk është penduar që e ka bërë publike shtatzëninë e saj, pasi ndonjëherë, thotë ajo, është më mirë të tregosh të vërtetën sesa të jetosh në gënjeshtër, duke mos harruar që të falënderonte bashkëshortin e saj për mbështetjen./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga