LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ditët në burg të Elsa Lilës, rrëfehet këngëtarja: Analfabetizmi ishte i lartë, aty edhe kanë përdhunuar

27 Mars 2024, 09:53, Lifestyle CNA
Ditët në burg të Elsa Lilës, rrëfehet
Këngëtarja Elsa Lila

Këngëtarja Elsa Lila ka rrëfyer histori nga qëndrimi i saj në burg në Itali.

Ajo është shprehur se njerëzit aty e humbin sensin e kohës dhe tregon detyrat që bënte.

Këngëtarja ka rrëfyer në "Ferma VIP" se shpesh u tregonte grave historinë e Italisë, pasi niveli i analfabetizmit ishte shumë i lartë.

Lila tregon se gratë i kërkonin t'u përllogariste kohën që u kishte mbetur në burg.  

Një nga detyrat që kam bërë unë aty (në burg), niveli i analfabetizmit ishte shumë i lartë, dhe unë u tregoja histori nga Roma e lashtë, merrja libra ua lexoja. Edhe vinin dhe një nga gjërat që më kërkonin ishin të llogarisja kur do të dilnin.

Unë improvizoja se nuk e dija. Ata e humbnin komplet, 4 vjet aty e humbnin. Vini thoshin ‘nuk e di kur do dal’. Unë me logjikë i thashë shiko, më jep dokumentacionin që ke, por ishte shumë e vështirë t’ua llogarisje.

Unë bëja plus minuse. Më ka bërë shumë përshtypje njëra, se kur unë ia bëra llogarinë ishte shtator 2022 dhe asaj i binte të dilte në shtator 2024, gëzoi. Dola tha, ishte shumë e lumtur. Unë u tmerrova brenda meje. Unë për vete e dija se do dilja, isha e qetë”, tha Elsa.

Më tej këngëtarja ka treguar se brenda kishte dhe gra të dhunshme, ndërsa shprehet që aty ka pasur edhe përdhunime.

Po, kishte. Sa të duash kishte. Aty edhe kanë përdhunuar që çke me të”, ka rrëfyer ajo./ CNA

Lajmet e fundit nga