LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëfimi i trishtë i Rikes/ “Babai na solli në shtëpi partneren e re, ajo na nxiu jetën”

24 Mars 2024, 16:45, Lifestyle CNA
Rrëfimi i trishtë i Rikes/ “Babai na solli në shtëpi
Rike Roçi

Rike Roçi është rrëfyer për jetën e saj në një bashkëbisedim me Roza Latin në shtëpinë e “Big Brother VIP”.

Rikja tha se babai i saj bënte jetë të dyfishtë. Në Shqipëri kishte familjen e saj dhe në Itali kishte një jetë të dytë atje.

Ajo tregoi se kjo në një moment babai i kishte sjellë në shtëpi partneren tjetër, që sipas saj tentoi të zërë vendin e nënës së tyre dhe i nxiu jetën.

“Kur pas shumë vitesh ne u bashkuam me babin të Itali, ai kishte nisur një jetë të dytë sepse kishte ndenjur shumë kohë vetëm. Unë dhe motra nuk e dinim, mami nuk e dinte sespe ne ishim në Shqipëri. Këtu nisën zënkat mes mamit dhe babit. Unë prandaj kam këtë karakterit që jam nervoze, që sa herë kam debate të marr e të hedh gjëra, sepse kam parë ato skenat që ke parë dhe ti. Prandaj jam prekur dje sepse m’u kujtuan dhe mua.

Fëmijë babi nuk kishte me partneren e re, megjithatë ajo na e ka nxirë jetën, edhe mua dhe mamit, ishte shumë e keqe. Vinte tek shkolla ime dhe e motrës, donte të na bënte si nënë, por ajo nuk ishte nëna jonë. Kur mami bëri aksidentin dhe ishte në koma për një vit, babi i ndenji afër por pastaj e zëvendësoi mamin me këtë, na e solli në shtëpi. Ne ishim të vegjël”, u shpreh modelja.

Rikja rrëfeu se pavarësisht të gjithave, në momentet më të vështira të të atit qëndroi pranë tij.

“Babi në Shqipëri humbi jetën. Unë nuk kam pasur kurrë familjen time të gjithë bashkë. Nuk kam një fotografi që të jemi të gjithë bashkë. Babi im ka ndërruar jetë në duart e mia. Ka pasur probleme me mushkëritë babi. Te sanatoriumi i Tiranës përballë, ke disa dhoma që jepen me qira. Dhe unë për tre muaj kam ndenjur tek ajo dhoma me qira që të shikoja nga dritarja reanimacionin, që çfarë i bënin e çfarë s’i bënin. Sepse sa herë i afroheshin tek shtrati, unë e shikoja nga xhami dhe merrja direkt doktorin duke e pyetur se çfarë po i bënin.Tre muaj kështu unë dhe mami vetëm. Që sado si është sjellë me ne, ne i kemi ndenjur afër”, theksoi ajo./ CNA

Lajmet e fundit nga