LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasje në Kurbin/ Ekzekutohet me armë ekonomisti i firmës, plagoset pronari

10 Shkurt 2024, 08:13, Kronika CNA
Vrasje në Kurbin/ Ekzekutohet me armë ekonomisti i firmës,
Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kurbin ku është fshatin Gurëz është vrarë me armë zjarri  S. M, rreth 70 vjec, ekonomist i firmës, si dhe është plagosur pronari shtetasi A. GJ, rreth 51 vjec, i cili është transportuar në spital për ndihmë mjeksore.

Policia dhe forcat RENEA ndodhen në vendin e ngjarjes. 

Njoftimi i Policisë:

Rreth orës 07:00, është marrë njoftim se në fshatin Gurez, Kurbin, në ambientet e një firme ku përpunohen inerte, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi S. M, rreth 70 vjec, ekonomist i firmës, si dhe është plagosur pronari shtetasi A. GJ, rreth 51 vjec, i cili është transportuar në spital për ndihmë mjeksore.

Shërbimet e Policisë Vendore kanë shkuar në vendngjarje, është rrethuar zona dhe vijon kontrolli i territorit.

Ndërkohë është ngritur një grup i posaçëm hetimor nën drejtimin e Prokurorisë për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Në ndihmë të Policisë vendore kanë shkuar forcat Kombëtare të Sigurisë dhe Forcat Speciale Renea.

Në një moment të dytë do të ketë njoftim më të plotë në lidhje me ngjarjen./CNA 

Lajmet e fundit nga