LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO- Atentati në Shkodër/ Dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

8 Shkurt 2024, 19:44, Kronika CNA

VIDEO- Atentati në Shkodër/ Dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

Pasditen e sotme, në lagjen "10 korriku" në Shkodër është qëlluar me armë zjarri drejt makinës së shtetasit S.B.

Si pasojë ky shtetas mbeti i plagosur dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë CNA ka siguruar pamje nga vendngjarja.

Siç mund të shihet zona ëshët e rrethuar nga policia e cila po heton shkaqet e atentatit.

Makina ka pësuar dëme të mëdha materiale, ndërsa ende nuk janë bërë me dije arsyet e sulmit.

Autori/Autorët ende janë në kërkim dhe nuk është bërë identifikimi i tyre.

 “Rreth orës 17:55, në  lagjen “ 10 Korriku", Shkodër, është qëlluar me armë zjarri makina  e shtetasit  S. B.,(e cila ka qënë e ndaluar).  Si pasojë është plagosur jashtë rrezikut për jetën pronari i mjetit shtetasi S. B.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor, për të kryer veprimet për sqarimin  e rrethanave të ngjarjes.

Po kqyren kamerat e po vijon kontrolli i zonës nga shërbimet e Policisë për të bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorit/ve”, njoftoi policia./ CNA

 

Lajmet e fundit nga