LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Plas” sherri në burgun e Korçës/ Rrihen të burgosurit

8 Shkurt 2024, 17:50, Kronika CNA
“Plas” sherri në burgun e Korçës/ Rrihen të
Foto ilustruese

Një denoncim ka mbërritur pranë redaksisë së CNA, ku thuhet se ka patur një konflikt mes dy të burgosurve në burgun e Korçës.

Në lidhje me ngjarjen, CNA ka mësuar më shumë detaje.

Burime bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur dy ditë më parë ku dy të burgosurit G.K dhe D.V janë konfliktuar me njëri tjetrin.

Rasti është referuar në Prokurori ndërsa dy të burgosurit mësohet se janë duke u kontrolluar për dëmtime.

Dy të burgosurit janë të dënuar për vrasje dhe kanë 12 vite që vuajnë dënimin.

Pas sherrit të dy janë futur në izolim. Aty kanë qëndruar për dy orë të lidhur me pranga derisa të konfliktuarit të qetësoheshin.  

I burgosuri G.K ka deklaruar se nuk rri dot në izolim pasi ka fobi dhe sot e kanë çuar në dhomë ndërsa D.V është ende në izolim.

Nga gjendja e rënduar ka tentuar t’i bëjë keq vetes.G.K është i dënuar për vrasjen e shtetasit O.K , ngjarja e ndodhur në mbrëmjen e 13 Marsit./ CNA

Lajmet e fundit nga