LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhunohet i moshuari në Korçë/ Përfundon në spital

8 Shkurt 2024, 08:23, Kronika CNA

Dhunohet i moshuari në Korçë/ Përfundon në spital

Një i moshuar është dhunuar në banesën e tij, në lagjen 15 të Korçës, zonë e unazës së qytetit.

Nga informacionet paraprake, dyshohet se 81-vjeçari është dhunuar nga persona që kanë dashur të grabisin shtëpinë e tij.

Megjithatë, rezulton se dera e banesës nuk është e shqyer, duke ngritur dyshime se 80-vjeçari i njihte autorët dhe ia ka hapur vetë derën.

Ata janë përleshur me të moshuarin dhe e kanë goditur me sende të forta.

Mësohet se i moshuari ka marrë plagë të rënda në kokë dhe aktualisht ndodhet në spital, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për kapjen e autorëve./ CNA

Lajmet e fundit nga