LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Tempulli 2”/ Sekuestrohet kokainë, në pranga 2 shtetas, 1 tjetër në kërkim

6 Shkurt 2024, 08:42, Kronika CNA

“Tempulli 2”/ Sekuestrohet kokainë, në pranga 2 shtetas, 1

Shërbimet e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale në DVP Tiranë, në vijim të operacioneve të njëpasnjëshme për goditjen e veprimtarive kriminale në fushën e narkotikëve, të mbështetura nga inteligjenca operative, kanë organizuar dhe kanë finalizuar operacionin policor të koduar "Astir".

Si rezultat i këtij operacioni u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve  E. G., 37  vjeç, dhe F. Ç., 33 vjeç, të dy banues në Tiranë.

Gjithashtu, vijon puna për kapjen e shtetasit B. K., i dyshuar si bashkëpunëtor i dy të arrestuarve.

Shërbimet e Policisë, kanë lokalizuar në Bulevardin e Kasharit, shtetasit E. G., dhe F. Ç. Gjatë kontrollit fizik dhe të banesës së shtetasit E. G., shërbimet e Policisë, i gjetën rreth 1 kg e 500 gramë lëndë të dyshuar narkotike kokainë.

Lënda narkotike së bashku me dy aparate celulare dhe një automjet, u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.Punohet për kapjen e shtetasit B. K./ CNA

Lajmet e fundit nga