LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Burri tenton të vrasë me sëpatë gruan dhe mikun e saj

6 Shkurt 2024, 14:45, Kronika CNA

Burri tenton të vrasë me sëpatë gruan dhe mikun e saj

Policia e Dibrës ka arritur të parandalojë përshkallëzimin e një konflikti mes një çifti bashkëshortësh.

Policia ka arrestuar 39-vjeçarin me iniciale M.L., i cili përndoqi bashkëshorten dhe mikun e saj dhe në një dyqan tentoi t'i godiste me sëpatë.

Gruaja ishte pajisur me urdhër-mbrojtjeje nga burri dhe se do shkonte në gjykatatë për nisur procesin e divorcit. 

Në momentin që bashkëshortja e tij, e shoqëruar nga një shtetas tjetër, janë futur në një dyqan, 39-vjeçari ka hyrë në ambientet e dyqanit, është konfliktuar dhe ka tentuar t'i godasë me sëpatë. 

Gjithashtu, gjatë konfliktit 39-vjeçari ka dëmtuar disa orendi në dyqanin ku ndodhi konfliktin./CNA 

Lajmet e fundit nga