LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Momentet kur arrestohet 34-vjeçari i armatosur në Vlorë

7 Shkurt 2024, 10:56, Kronika CNA
VIDEO/ Momentet kur arrestohet 34-vjeçari i armatosur në Vlorë
Momenti i arrestimit

Policia e Vlorës ka arrestuar 34-vjeçarin me iniciale S.S., i cili lëvizte i armatosur në qytetin bregdetar.

Gjatë kontrollit fizik ndaj shtetasit S. S., policia i ka gjetur një armë zjarri pistoletë me krehër dhe municion luftarak.

Njoftimi i Policisë: 

Kontrolle të befasishme, bazuar në inteligjencën policore, vijojnë të kryhen në kuadër të megaoperacionit "Sundimi i ligjit", për identifikimin dhe arrestimin e shtetasve që mbajnë armë, pa leje.
Si rezultat i këtyre kontrolleve është goditur një rast i armëmbajtjes pa leje.
Finalizohet nga Komisariati i Policisë Vlorë, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Shqiponja”, operacioni policor i koduar "Strike 6", për arrestimin e 34-vjeçarit që lëvizte i armatosur në qytetin e Vlorës.
Sekuestrohet pistoleta me municion luftarak, që iu gjet 34-vjeçarit, gjatë kontrollit fizik.
Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje, bazuar dhe në informacionet e siguruara në rrugë operative se një shtetas, në lagjen “29 Nëntori”, lëvizte i armatosur, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar "Strike 6", në kuadër të të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:
-S. S., 34 vjeç, banues në Vlorë.
Gjatë operacionit, shërbimet e Policisë kanë ndaluar dhe kanë ushtruar kontroll fizik ndaj shtetasit S. S., të cilit i kanë gjetur një armë zjarri pistoletë me krehër dhe municion luftarak, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.
Vijojnë veprimet hetimore për dokumentimin e plotë të veprimtarive kriminale të këtij shtetasi.
Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Vlorë, për veprime të mëtejshme./CNA 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

Lajmet e fundit nga