LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në kërkim për atentatin ndaj ish-prokurorit/ Arrestohet në Dubai anëtari i bandës së Durrësit

8 Shkurt 2024, 15:21, Kronika CNA

Në kërkim për atentatin ndaj ish-prokurorit/ Arrestohet në

Është arrestuar në Dubai, anëtari i bandës së Durrësit, Julian Meçaj.

Meçaj ishte shpallur në kërkim për atentatin ndaj ish-prokurorit Arjan Ndoji.

Dyshohet se Meçaj mund të jetë një nga porositësit e atentatit.

Kujtojmë këtu se atentati ndodhi në 1 nëntor 2019 në autostradën Tiranë-Durrës, ku mbeti i vdekur Andi Maloku, shoferi i prokurorit Ndoji.

Gjithashtu në atentat u plagosën prokurori Arjan Ndoji dhe Aleksandër Laho, Alias Pëllumb Muharremi./ CNA

Lajmet e fundit nga