LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një shqiptar i vrarë në Ekuador?/ Klodiana Lala: Nuk e identifikojnë dot

27 Qershor 2022, 22:02, Kronika CNA
Një shqiptar i vrarë në Ekuador?/ Klodiana Lala: Nuk e
Gazetarja Klodiana Lala

Gazetarja Klodiana Lala ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, lidhur me vrasjen e një personi në Ekuador.

Lala tha se dyshohet se viktima është shqiptare, por theksoi se policia nuk e ka identifikuar ende, pasi dyshohet se ka ndërruar identitetin.

“Porti i Durrësit është nën pushtetin e të fortëve, kjo bëhet me marrëveshje me politikanët se nuk bëhet me ne, ne nuk kemi fuqi. Kjo tregon dhe rritjen e numrit të vrasjeve të shqiptarëve në Kolumbi, në Ekudor, në Amerikën Latine.

Shumica atje jetonin me emrat e tyre atje dhe janë identifikuar. Kemi pasur një rast të fundit, por mendohet që ka ndërruar identitetin. Policia po përpiqet, por s’e ka zbuluar ende", theksoi gazetarja në "MCN"./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga