LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Na pa egër pse i ngacmuam të dashurën”/ Shqiptarët që rrahën për vdekje grekun dalin para gjykatës

27 Qershor 2022, 21:35, Kronika CNA
“Na pa egër pse i ngacmuam të dashurën”/
Shqiptarët e akuzuar

Dy shqiptarët që rrahën për vdekje 42-vjeçarin grek mbrëmjen e djeshme në një lokal në Athinë kanë dalë sot para gjykatës.

Arrestimi i dy shqiptarëve u bë sot në mëngjes, ndërsa autorët kanë pranuar para trupës gjykuese rrahjen brutale ndaj viktimës.

Kujtojmë se 42-vjeçari nga Rafina u rrah brutalisht jashtë një lokali nate nga një grup prej pesë shqiptarësh, por vetëm dy prej tyre janë arrestuar, shkruan "protothema.gr."

Drejtësia greke po heton dy shqiptarët për veprën penale vrasje me paramendim dhe armëmbajtje pa leje./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga