LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Atentati në Kurbin/ Dyshime për vrasës me pagesë, lidhja e pronarit me vrasjen në 2002

12 Shkurt 2024, 09:26, Kronika CNA
Atentati në Kurbin/ Dyshime për vrasës me pagesë, lidhja e
Atentati në Kurbin

Zbardhet dëshmia e pronarit të firmës së inerteve me iniciale A.Gj., i cili ngeli i plagosur gjatë një atentati me armë të ndodhur në biznesin e tij dy ditë më parë në Kurbin. 

Para oficerëve ai ka thënë se nuk ka konflikte me asnjë njeri. 

Pista kryesore e hetimeve të kësaj ngjarjeje, ku ngeli i vrarë ekonomisti i firmës, është hasmëria e pronarit të firmës. Në vitin 2002 ngeli e vrarë një grua dhe u plagos një efektiv policie. Të dyshuar për këtë ngjarje kanë qenë pronari i firmës së inerteve së bashku me vëllain e tij. 

Ndërkohë përgjatë dy ditëve janë shoqëruar dhe marrë në pyetje disa persona, të cilët mund të kenë dijeni rreth ngjarjes, por dëshmitë e tyre nuk kanë qenë të vlefshme për grupin hetimor.

Ka dyshime se autorët mund të kenë qenë vrasës me pagesë, që mund të kenë ardhur nga zona e Krujës e më pas janë larguar përmes rrugëve dytësore me një automjet "Rang Rover" me ngjyrë të zezë i cili rezulton të jetë i vjedhur.

Lëvizjet e makinës luksoze janë filmuar nga kamerat e sigurisë në zonë, por nuk është arritur identifikimi pasi në kokë mbanin maska./CNA

 

 

Lajmet e fundit nga