LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja në Kurbin/ 3 autorët përgatitën skemën, hapën zjarr sapo panë shënjestrën

10 Shkurt 2024, 13:01, Kronika CNA
Vrasja në Kurbin/ 3 autorët përgatitën skemën,
Foto ilustruse

Detaje të tjera kanë dalë nga ngjarja e rëndë në fshatin Gurës të Kurbinit, ku u vra me armë zjarri ekonomisti i një firme interesh dhe mbeti i plagosur pronari. 

Policia ka sekuestruar të gjitha pamjet e kamerave të sigurisë, të cilat do të ndihmojnë në identifikimin edhe kapjen e autorëve.

Sipas policisë, autorët kanë qëlluar me automatik dhe në këtë skenar kanë qenë të përfshirë tre perona, dy kanë hyrë në ambientet e firmës dhe një i tretë i ka pritur në makinë.

Zv.drejtori i Policisë Lezhë, Gentian Berberi është shprehur se objektiv në këtë ngjarje ishte pronari A. GJ, rreth 51 vjec. 

"U tentua vrasja e pronarit por plumbat kapën ekonomistin me iniciale S. M, 70-vjeç. Dyshohet se kanë qenë më shumë se 2 autorë", u shpreh Berberi. 

51-vjeçari ndodhet aktualisht në Spitalin e Traumës jashtë rrezikut për jetën. Ai ka marrë dy plumba, një plagë në fund të kurrizit dhe një plagë në bërrylin e majtë ku plumbat kanë hyrë dhe kanë dalë./CNA 

 

 

Lajmet e fundit nga