LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjendet një armë zjarri e groposur në lagjen "5 Maji"

10 Shkurt 2024, 12:08, Kronika CNA
Gjendet një armë zjarri e groposur në lagjen "5 Maji"
Foto ilustruse

Policia njofton se ka gjetur ditën e djeshme një armë zjarri pistoletë në lagjen "5-Maji". 

Blutë njoftojnë se arma është vjetër dhe ishte groposur e mbështjellë.

"Pasditen e djeshme, në lagjen "5-Maji", është gjetur e mbështjellë dhe e groposur, një armë e vjetër zjarri (pistoletë). Në drejtimin e Prokurorisë, po kryhen ekspertiza dhe hetime, për të identifikuar poseduesin/t dhe për të zbardhur rrethanat e rastit. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme”,- njofton policia./CNA 

Lajmet e fundit nga