LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zbardhet krimi në Kavajë/ 35-vjeçari vrau nënën dhe e la në banesë

11 Shkurt 2024, 11:28, Kronika CNA

Zbardhet krimi në Kavajë/ 35-vjeçari vrau nënën dhe e

Policia ka zbardhur vrasjen e 75-vjeçares me iniciale I. S. e cila u gjet e pajetë në banesën e saj në Kavajë.

Ndonëse fillimisht u raportua si vdekje natyrale, hetimet e thelluara kanë zbuluar se shkaku i humbjes së jetës së të moshuarës është dhuna nga djali i saj.

35-vjeçari kishte ushtruar dhunë fizike ndaj nënës, duke i shkaktuar dëmtime të rënda që u pasuan me humbje jete.

Djali është vënë në pranga, ndërsa policia deklaron se ai vuan nga sëmundje mendore.

 “Në vijim të veprimeve të thelluara hetimore të kryera në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për zbardhjen e shkakut të humbjes së jetës së shtetases I. S., 75 vjeçe, e cila u gjet e pajetë më datë 10.02.2024, në banesën ku jetonte me djalin e saj, sqarojmë se:

Në momentet e para, nga këqyrja e jashtme paraprake e trupit të 75-vjeçares, nuk janë konstatuar shenja dhune dhe ngjarja është raportuar si vdekje natyrale.

Pas kryerjes së hetimeve të thelluara dhe ekspertizës mjeko-ligjore, është konstatuar se shtetasja I. S. kishte disa orë që kishte humbur jetën.

Gjithashtu, rezultoi se djali i saj, shtetasi N. S., i cili vuan nga sëmundje mendore, kishte ushtruar dhunë fizike ndaj 75-vjeçares, dhunë e cila i kishte shkaktuar dëmtime që kishin sjellë si pasojë humbjen e jetës.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftimin e policisë./ CNA

Lajmet e fundit nga