LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Detaje nga atentati në Kurbin/ Pistat e hetimit

11 Shkurt 2024, 09:19, Kronika CNA

Detaje nga atentati në Kurbin/ Pistat e hetimit

Detaje të tjera kanë dalë në dritë nga atentati në Kurbin, ku u vra ekonomisti S. M. dhe u plagos pronari i firmës së inerteve A. Gj.

Dyshohet se krimi ka qenë i porositur dhe është kryer nga vrasës me pagesë.

Dy nga autorët kanë hyrë në ambientet e biznesit dhe kanë qëlluar me breshëri ndaj viktimës dhe të plagosurit.

Deri më tani mendohet se biznesmeni ishte shënjestra e këtij atentati. Autorët kanë qenë të maskuar me veshje të zeza dhe kanë ndjekur për disa ditë pronarin e firmës.

Në momentin kur u krye atentati, një person i tretë ka pritur 2 të tjerët në mjetin me të cilin ata janë larguar nga vendngjarja.

Për këtë atentat policia ka aktualisht 3 pista hetimi. Ato janë: konfliktet për biznesin, hakmarrja dhe plagosja e djalit të biznesmenit./ CNA

Lajmet e fundit nga