LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zjarri tek Urgjenca/ Reagon QSUT: Çdo gjë është nën kontroll

11 Shkurt 2024, 08:57, Kronika CNA

Zjarri tek Urgjenca/ Reagon QSUT: Çdo gjë është

Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” ka reaguar për zjarrin e rënë mëngjesin e sotëm tek Urgjenca e Re.

Ashtu siç raportoi edhe policia, QSUT bën të ditur se flakët nisën në katin -1 të godinës, ku ndodhet bodrumi.

Në deklaratë thuhet se pacientët janë të gjithë jashtë rrezikut për jetën dhe situata paraqitet nën kontroll.

“Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme në katin -1 të godinës së QSUT është raportuar tym.

Menjëherë janë marrë masat për sigurimin e pacientëve të shtruar dhe situata u vu nën kontroll në një kohë rekord dhe shkaqet e tymit po hetohen.

Situata është në monitorim të vazhdueshëm dhe pacientët janë të gjithë jashtë rrezikut për jetën, falë angazhimit të personelit mjekësor dhe atij zjarrfikës. 

Çdo gjë është nën kontroll dhe gjendja paraqitet e qetë”, thekson QSUT./ CNA

Lajmet e fundit nga