LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

They stole construction materials from the company where they worked/ A businessman and storekeeper were arrested

2022-11-30 12:47:00, Kronika CNA
They stole construction materials from the company where they worked/ A
Illustrative Photo

A 62-year-old and a 32-year-old ended up in police custody after being accused of several thefts.

From the investigative actions, it was found that the citizen OA abused his duty as a storekeeper of the company for the production of construction materials and in cooperation with the citizen RK, the owner of a commercial entity that was supplied with construction materials by this company, they stole several times during the month of November , various construction materials, from the company.

As material evidence, 54 bags of construction materials suspected to have been stolen by these citizens were seized.

Në përfundim të veprimeve u arrestuan në flagrancë shtetasit O. A., 32 vjeç dhe R. K., 62 vjeç, banues në Durrës, për veprat penale "Vjedhja" dhe "Vjedhja e kryer duke shpërdoruar detyrën”.

Sakaq në pranga ka përfunduar edhe një tjetër shtetas 21 vjeç nga Fieri, i cili është akuzuar edhe më herët për vjedhje.

Njoftimi:

DVP Durrës/Finalizohet operacioni policor i koduar “Spots”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e vjedhjes së pasurisë dhe pronës.

-Vodhën materiale ndërtimi në një kompani, vihen në pranga magazinieri i kompanisë dhe pronari i një subjekti për tregtimin e materialeve të ndërtimit, që furnizohej nga kjo kompani.

-Zbardhen dhe dokumentohen 3 vjedhje në banesa dhe biznese të ndryshme. Identifikohet dhe vihet në pranga autori i dyshuar i vjedhjeve, i dënuar më parë për të njëjtën vepër penale.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të DVP Durrës, pas kallëzimit nga përfaqësuesi i një kompanie, për vjedhjen e materialeve të ndërtimit, nga magazinieri i kompanisë, kanë organizuar punën për kapjen e tij dhe dokumentimin e vjedhjes.

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se shtetasi O. A. ka shpërdoruar detyrën si magazinier i kompanisë për prodhimin e materialeve të ndërtimit dhe në bashkëpunim më shtetasin R. K., pronar i një subjekti tregtar që furnizohej me materiale ndërtimi nga kjo kompani, kanë vjedhur disa herë, gjatë muajit nëntor, materiale të ndryshme ndërtimi, nga kompania.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 54 thasë me materiale ndërtimi që dyshohet se janë vjedhur nga këta shtetas.

Në përfundim të veprimeve u arrestuan në flagrancë shtetasit O. A., 32 vjeç dhe R. K., 62 vjeç, banues në Durrës, për veprat penale "Vjedhja" dhe "Vjedhja e kryer duke shpërdoruar detyrën”.
---
-Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Durrës, në vijim të punës hetimore dhe policore, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e vjedhjes dhe nxjerren e autorëve përpara përgjegjësisë penale, kanë arrestuar në flagrancë shtetasin:

A. I., 21 vjeç, banues në Fier, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja”.

Ky shtetas është kapur në flagrancë ditën e djeshme, duke vjedhur materiale të ndryshme, në një lokal.

From the investigative actions, it has emerged that this citizen is the suspected author of 2 other thefts: on 29.11.2022, he stole some work tools, in the residence of a citizen, in neighborhood no. 1, Durrës, and on 17.112022, he stole different electrical materials, in a building under restoration, in neighborhood no. 3 Durres.

The work continues to reveal and document other thefts that this citizen may have committed.

The materials for these cases were passed to the Prosecutor's Office at the Durrës Judicial District Court for further action. /CNA.al

Lajmet e fundit nga