LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"He took me to the hotel and then..."/ 19-year-old Italian woman accuses her Albanian friend of sexual assault

2022-11-30 11:06:00, Kronika CNA
"He took me to the hotel and then..."/ 19-year-old Italian woman
Illustrative Photo

A 19-year-old Italian woman has denounced an Albanian sexual assault. The two young men had known each other for a few days, and the young Albanian had invited him to the hotel where he had paid for everything. 

Italian media reports that this is a story with different profiles that are still unclear, but that at least have some fixed points: the first is that a tearful 19-year-old girl was taken to the emergency room after she reported being sexually assaulted by an Albanian national. , in the hotel room he had paid for. 

E dyta është se pasditen e djeshme, përballë hotel Mattei, në ish-lagjen Aniç, përveç ambulancës, kanë ndërhyrë edhe tre makina policie dhe që tani Skuadra Fluturuese, përveç vlerësimit të besueshmërisë së ngjarjes, po tenton. për të gjetur përdhunuesin e dyshuar. 

Viktima është një 19-vjeçar nga Forlì, me banim në Gatteo Mare. Dje në mëngjes ajo mbërriti në Mattei pak pas orës 11, me të ishin dy burra, shtetasin shqiptar me të cilin dyshohet se kishte bërë miqësi rreth dhjetë ditë më parë dhe një të dytë që u bashkua me ta në hotel. 

Rreth orës 11.20 e reja, e cila kishte qëndruar tashmë në këtë objekt disa kohë më parë, ka marrë një dhomë për një ditë, duke regjistruar vetëm emrin e saj në check-in, ndërsa shoqja e saj shqiptare ka paguar për të. 

Sipas njohurive të menaxherit të hotelit, Nicola Musca, i cili në atë kohë ishte larguar për detyrat e tij, të tre kërkuan që të lejoheshin të pinin alkool në lokalin e hotelit, i cili megjithatë nuk ishte i hapur në mëngjes. 

Në atë moment ata dolën dhe do të kalonin disa orë në një kafene aty pranë. Vetëm 19-vjeçarja është kthyer, rreth orës 14, së bashku me shoqen e saj shqiptare. E reja, sipas disa dëshmitarëve, ajo dukej e shurdhër dhe në një gjendje të ndryshuar dhe u ngjit në dhomë. Burri e arriti, pa u parë nga stafi i recepsionit, ndoshta duke përdorur shkallët e shërbimit. 

Është ende e paqartë nëse të dy kishin lënë një takim apo nëse e reja synonte të hynte e vetme në dhomë. Fakti është se pak para orës 14.30, diçka ndodhi brenda asaj dhome.

19-vjeçarja fillimisht ka telefonuar ose i ka dërguar mesazh kunatit, i cili ka lajmëruar menjëherë policinë dhe ka telefonuar recepsionin. Stafi i hotelit thirri menjëherë numrin e dhomës. Në atë moment sulmuesi i saj ishte ende brenda hotelit, por kur mbërriti policia ai tashmë ishte larguar.


Me të mbërritur në sallë, vajza u pa e përlotur. Dhe pas trajtimeve të para në vend, rreth orës 15 ajo u dërgua në urgjencë. Këtu ajo iu nënshtrua kontrolleve të kërkuara nga protokolli në rast të dhunës së mundshme seksuale. Ndërkohë, policët kanë parë pamjet e sistemit të vëzhgimit me video të strukturës dhe kanë mbledhur dëshmitë e recepsionistëve, të cilët kanë menaxhuar fazat e para të kërkesës për ndihmë.

Meanwhile, the brother-in-law who had contacted the girl first had also arrived at the scene. In the middle of the afternoon, the scientific police also arrived for relief, and now the investigations for the detailed reconstruction of the event are at the head of the Flying Squad. /CNA.al Source: Il resto Del Carlino

Lajmet e fundit nga