LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

The fatal accident in Maliq is revealed/ The young man who hit the 58-year-old man is caught

2022-11-29 22:57:00, Kronika CNA

The fatal accident in Maliq is revealed/ The young man who hit the 58-year-old

The police have clarified the accident with a loss of life, which happened this afternoon near the village of Drithas.

The Blues announce that they have successfully identified the driver of the car that hit the cyclist and fled the scene. Specifically, a citizen with the initials GT, 29 years old, resident in the village of Drithas, Maliq, was handcuffed.

He is charged with the criminal offenses "Violation of traffic rules" and "Leaving the scene of the accident".

Police notification:

The police investigate the accident resulting in the death of a citizen, which happened this afternoon near the village of Drithas.

Identifikohet, kapet dhe vihet në pranga 29-vjeçari, i cili duke drejtuar automjetin, aksidentoi me pasojë vdekje shtetasin R. Sh. dhe më pas u largua nga vendngjarja.

Në vijim të informacionit paraprak të dhënë ditën e sotme, për një aksident rrugor, ju bëjmë me dije se:

Specialistët e Trafikut Urban dhe Interurban pranë DVP Korçë, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Maliq, falë një pune intensive hetimore bënë të mundur zbardhjen e ngjarjes, identifikimin, kapjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të drejtuesit të automjetit. Si rezultat u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit G. T., 29 vjeç, banues në fshatin Drithas, Maliq, për veprat penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor" dhe "Largimi nga vendi i aksidentit". Ky shtetas në rrugën dytësore Drithas-Rëmbec, në afërsi të fshatit Drithas, duke drejtuar automjetin tip "Benz", ka aksidentuar me pasojë vdekje shtetasin R. Sh., 58 vjeç, banues në Drithas, i cili po lëvizte me biçikletë në rrugë.

The materials were passed to the Prosecutor's Office at the Court of First Instance Korçë, for further actions./ BA - CNA.al

Lajmet e fundit nga