LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksidenti me një viktimë në Maliq/ Policia: Makina përplasi biçiklistin dhe u largua

29 Nëntor 2022, 21:16, Kronika CNA
Aksidenti me një viktimë në Maliq/ Policia: Makina përplasi
Foto ilustruese

Policia ka dalë me një njoftim zyrtar në lidhje me aksidentin e regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Drithas të Maliqit.

Ndryshe nga sa u raportua në media, blutë raportojnë se një automjet ka përplasur biçiklistin me iniciale R.Sh. dhe jo dy vëllezër.

Si pasojë, ka ndërruar jetë 58-vjeçari, ndërsa shoferi i automjetit  është larguar nga vendi i aksidentit.

“Më datë 29.11.2022, në rrugën dytësore Drithas-Rëmbec, në afërsi të fshatit Drithas, një automjet ka aksidentuar biçiklistin R. Sh., 58 vjeç, banues në Drithas, i cili për pasojë ka ndërruar jetë. Drejtuesi i automjetit është larguar nga vendi i aksidentit.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e kapjen e drejtuesit të automjetit dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit”, njofton policia./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga