LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Operacioni i drogës në Fier/ Gazetari: Nuk u kapën bosat konkretë

28 Nëntor 2022, 23:14, Kronika CNA
Operacioni i drogës në Fier/ Gazetari: Nuk u kapën bosat
Gazetari Sokol Bregu

Gazetari Sokol Bregu ka kritikuar SPAK-un për operacionin në bashkëpunim me ndërkombëtarët, që zbuloi një laborator kokaine në Fier.

Bregu tha në emisionin “5 pyetjet nga Babaramo” se ndryshe nga sa deklaroi SPAK-u, nuk u kapën bosat konkretë të drogës së përzier me pleh kimik.

Sipas tij, SPAK-u ka dështuar, pasi sa herë që në operacione nuk përfshihen ndërkombëtarët, asnjëherë sasia e drogës nuk arrin të kapet.

“Nuk u kapën bosat konkretë. Nëse do e çonim deri në fund fare se kush do e merrte, duhej më shumë kohë dhe mund të dekonspirohej. Siç është porosia e Arbëj Cekajt, kishin porositur 7 rrjete të ndryshme, aty ne ndalëm, bëmë bllokimin e mallit. Ne nuk i godasim asnjëherë kur nuk janë partnerët në mes, SPAK-u nuk ka asnjë hetim të vetëm, por gjithmonë me partner, ke shembullin e Dumanit që e morën të gjithë vesh se do iu vinte urdhër-arresti, e ndërsa me Frakullën erdhën ndërkombëtaret dhe nuk u dekonspirua”, theksoi gazetari./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga