LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E tmerrshme/ Fëmija 13 muajsh gëlltit kanabis, shpëton mrekullisht

28 Nëntor 2022, 14:47, Kronika CNA
E tmerrshme/ Fëmija 13 muajsh gëlltit kanabis, shpëton
Foto Ilustruese

Në Palermo, një djalë 13 muajsh përfundoi në spital pasi kishte gëlltitur kanabis.
 Mjekët kujdestarë në dhomën e urgjencës gjatë analizave dhe skanerit CAT gjetën një frakturë të kafkës. 

Personeli shëndetësor ka kontaktuar policinë dhe prokurorinë për të mitur. Vijojnë hetimet dhe kontrollet në shtëpinë e prindërve të fëmijës. Siç ndodh gjithmonë në këto raste, fëmija iu besua drejtorit mjekësor të spitalit. Ky është rasti i 18- të i fëmijëve që vijnë në urgjencë me mbidozë droge që nga fillimi i vitit.

Si ka ndodhur ngjarja

Siç është rindërtuar skena e ngjarjes nga "La Repubblica", oficerët e policisë të thirrur nga mjekët e dhomës së urgjencës dëgjuan prindërit e fëmijës në përpjekje për të rindërtuar pamjen e situatës: rezultati i kontrollit në shtëpinë e familjes nuk dihet, aq më pak nëse prindërit përdornin drogë.

Gjendet një frakturë në kafkë 

Në fazat e para të hetimit, babai dhe nëna e fëmijës, përkatësisht 32 dhe 29 vjeç, mohuan që djali i tyre të kishte gëlltitur drogë në shtëpi. E vetmja e sigurt është se i vogli ka rezultuar pozitiv me kanabis dhe është shtruar në spitalin e fëmijëve për vëzhgim. Shkaqet e frakturës së kafkës së gjetur pas skanimit CT gjithashtu duhet të vërtetohen. Gjendja e foshnjës është dukshëm duke u përmirësuar./CNA.al Burimi: TG 24

Lajmet e fundit nga