LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali me dy policët që zhvatnin të rinjtë/ Zbardhet dëshmia e efektivit: Kisha kredi për të larë

27 Nëntor 2022, 18:17, Kronika CNA
Skandali me dy policët që zhvatnin të rinjtë/ Zbardhet
Foto ilustruese

Një ditë më parë, janë arrestuar dy efektivë policie, Serxhio Cani, 23 vjeç, polic i patrullës dhe Sajmir Muzikanti, 39 vjeç, polic bashkiak.

Ata u denoncuan nga dy qytetarë të cilët kishin kallëzuar se dy efektivët iu merrnin me dhunë paratë në zonën e Liqenit Artificial.

Së fundi është zbardhur dëshmia e punonjësit të policisë bashkiake, Saimir Muzikanit 39 vjeç.

Sipas asaj që raportohet në media, Muzikanti ka thënë se grabiste qytetarët se kishte kredi për të larë.

‘Qytetarët i grabisja sepse kisha kredi për të larë. Sa herë që isha turni i tretë në punë merrja në telefon Serxhion dhe i thoja hajde dalim nga Liqeni. Për shkak të kredisë që kam detyrohesha t’u merrja paratë me zor qytetarëve. Këtë gjë e kam bërë në bashkëpunim me Serxhion”, ka dëshmuar ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga