LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Toyota" përplas këmbësoren/ Plagoset 37-vjeçarja në Memaliaj

26 Nëntor 2022, 18:11, Kronika CNA
"Toyota" përplas këmbësoren/ Plagoset
Foto ilustruese

Një aksidnet ka ndodhur rreth orës 17:15, në aksin nacional Memaliaj-Krahës, në vendin e quajtur "Krahës".

Mësohet se 31-vjeçari me iniciale A.H., banues në fshatin Toç të Memaliajt, duke drejtuar automjetin tip "Toyota", ka aksidentuar këmbësoren me iniciale E.K.

Si pasojë raportohet se ka mbetur e plagosur 37-vjeçarja, e cila u transportua për në spitalin Rajonal Gjirokastër, për të marrë ndihmën mjekësore.

Drejtuesi i automjetit u shoqërua nga shërbimet e policisë, për kryerjen veprimeve të mëtejshme procedurale.

Ndërkohë, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga