LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Laboratori i kokainës në Fier/ Dalin sot para GJKKO-së 10 të arrestuarit

26 Nëntor 2022, 10:25, Kronika CNA
Laboratori i kokainës në Fier/ Dalin sot para GJKKO-së 10 të
Foto ilustruese

Në Gjykatën e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar do të zhvillohet sot seanca për konfirmimin e masës së sigurisë për 10 të arrestuarit që u kapën pasi u zbulua laboratori i drogës në Fier.

Laboratori i drogës, ku u gjet sasia prej 430 kg kokainë, u zbulua pas një operacioni të DEA-s Amerikane në bashkëpunim me SPAK-un dhe policinë malazeze.

Droga ishte fshehur në një ngarkesë me pleh kimik që u porosit nga vëllai i ish-kryekomunarit të Frakullës, Viktor Çervanaku. Droga u nis nga Kolumbia në maj dhe mbërriti në Shqipëri me kamion nga Mali i Zi në shtator.

Personat e arrestuar për këtë ngjarje janë Viktor Cervenaku, Zenel Cervenaku , Denilson Cervenaku, Enxhi Genci, Nikolin Gjolena, Klajdi Vrioni, Julian Malaj, Redion Meshi, Bledar Matoshi dhe Marildo Rona./ CNA.al

Lajmet e fundit nga