LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kokainë në pleh kimik/ Arrestohet ish-kryekomunari i PS-së me djalin dhe të fejuarën e tij

25 Nëntor 2022, 09:32, Kronika CNA

Kokainë në pleh kimik/ Arrestohet ish-kryekomunari i PS-së me

Pas operacionit antidrogë nga SPAK-u, DEA amerikane dhe policia malazeze, në Frakull të Fierit është arrestuar ish-kryekomunari i PS-së në Fier bashkë me djalin dhe të fejuarën e tij.

Në kërkim është shpallur një shtetas kolumbian.

Të arrestuarit janë Viktor Çervenaku, ish-kreu i komunës Frakull në Fier Demilson Çervenaku, i biri Enxhi Ferhati, e fejuara e Demilsonit dhe në kërkim kolumbiani Zaimir Rodriguez.

600 thasë me pleh kimik, ku brenda tyre kishte kokainë, janë sekuestruar në kompaninë që ishte në emër të Zenel Çervenakut./CNA.al

Lajmet e fundit nga