LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kokainë nga porti i Tivarit në Fier/ Detaje nga operacioni, si u mbajt nën vëzhgim që nga korriku

24 Nëntor 2022, 18:26, Kronika CNA
Kokainë nga porti i Tivarit në Fier/ Detaje nga operacioni, si u mbajt
Foto ilustruese

Dalin detaje nga operacioni për kapjen e kokainës, i zhvilluar nga SPAK, DEA amerikane dhe policia malazeze.

Mediat me titra raportojnë se droga ishte pikasur në muajin korrik në portin e Tivarit dhe prej asaj kohe ishte mbajtur nën vëzhgim.

Mësohet se autoritetet kanë pritur deri në momentin që kokaina është transportuar në Fratar trë fierit, ku mendohet se do të përpunohej dhe në këtë moment është ndërhyrë.

Konkretisht është sekuestruar rreth 400 kg pleh kimik i përzier me kokainë, ndërsa janë vënë në pranga 15 persona.

Në Fratar janë gjetur dhe sekuestruar 2 kallashnikovë, një shotgun dhe një çifte./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga